High Five Mastering

Masteringové štúdio

O High Five Mastering

Ahojte! Ja som Boris. Majiteľ a masteringový inžinier tu v štúdiu High Five Mastering. Je to jediné štúdio špecializujúce sa výlučne na mastering na Slovensku a v Česku. Používam tú najšpičkovejšiu dostupnú masteringovú technológiu na dosiahnutie len tých najlepších výsledkov.

High Five Mastering som pôvodne založil v Londýne kde som žil a pracoval takmer deväť rokov pre špičkové nahrávacie a produkčné spoločnosti, čo mi umožnilo pracovať v tých najlepších štúdiách ako sú napríklad Abbey Road, Metropolis, Air-Edel, Rak, Miloco, atď. S presunutím štúdia na Slovensko sa teraz mojím klientom naskytá možnosť využiť tú najšpičkovejšiu technológiu ku ktorej do teraz nemali osobný prístup ako aj moje veľmi cenné skúsenosti.

Za svoju dlhoročnú prax som mal tu česť pracovať so skutočnými svetovými producentskými esami ako sú napr. Phil Ramone (14 Grammy ocenení, nominovaný bol na 34!), Youth (Pink Floyd, Paul McCartney, U2, Depeche Mode, INXS, Guns ‘n Roses…), Jon Kelly (Freddie Mercury, Carpenters, Kate Bush, Melody Gardot…) CASH (Bloody Beetroots, Blake, The Osmonds, Born Blonde, Cash+David…). Môj široký záber klientov taktiež vraví sám za seba a zoznam žánrov v mojom zábere je v podstate neobmedzený. Či už je to Metal, Rock, Hip-Hop, R’n B, Dance, Prog, A capella, Pop, Klasika, Country, Electronica, Flamenco či dokonca Dychovka. Pre názornosť len pár mien: Groove Armada, Mr.Scruff, Paul Oakenfold, Dionne Warwick, Wideboys, Mark Clive de Lowe, Cash+David, Jenny Lindfors, Fjokra, Kamaliya, Erwin Khachikian (Serj Tankian), atď.

V 2013 sa mi dostalo cti keď som mastroval hudbu do animovaného filmu charitatívnej organizácie Warchild ktorý bol ocenený prestížnym ocenením “Special Recognition British Award”!!! Za svoju kariéru mám ale samozrejme skúsenosti aj so Slovenským či Českým trhom. Mastroval som napríklad pre Fresh out of the bus, Mariána Čekovského, Lavagance, Le Payaco, Paru, Puding Pani Elvisovej, Walter Schnitzelsson, Janka Lehotského, Zuzanu Smatanovú, Adama Ďuricu, God and Eve, Ľudové Mladistvá, Fox Territory, Lenny, Papyllon a kopu ďalších. Čo sa týka spoločností pre ktoré som mastroval tak okrem nespočet umelcov, producentov a menších nahrávacích spoločností, sú to opäť len tí najväčší giganti v hre: Universal Music Group, Netflix, Sony Music, Warner Brothers, Columbia Records a podobne.

Moje skúsenosti a vybavenie sú zárukou tej najvyššej kvality pre klientov s tými najvyššími nárokmi, hľadajúcich len to najlepšie z oblasti masteringu a hudobnej produkcie. Každý projekt je pre mňa ten najdôležitejší a moja politka vylučuje nespokojnosť zákazníka.